Zapach w domu

Wypełnij swój dom... zapachem!

Nie od dziś wiadomo, jak wielką moc mają roztaczane w naszym otoczeniu wonie – to właśnie od nich bardzo często zależy nasze samopoczucie oraz nastrój. To one przywodzą nam na myśl miłe bądź złe wspomnienia, to one dodają energii bądź uspokajają i wyciszają. Warto zadbać zatem o to, aby wykorzystywać w swoim mieszkaniu najlepsze zapachy do wnętrz, a co za tym idzie – kreować tym samym swoją rzeczywistość.

Dlaczego warto sięgnąć po aromaty do wnętrz?

Codzienne czynności bardzo często wiążą się z tym, że w mieszkaniu pojawiają się niezbyt przyjemne wonie. Intensywne aromaty gotowanych posiłków, używane do prania i sprzątania chemikalia – wszystko to może znacznie wpływać na obniżenie komfortu podczas przebywania w poszczególnych pomieszczeniach. Właśnie wtedy warto sięgnąć po zapachy do domu, które zamaskują nieprzyjemne wonie i wypełnią wnętrze ulubionym aromatem.

Piękny zapach w domu – naturalne sposoby czy produkty ze sklepów?

Chcąc cieszyć się pięknym naturalnym aromatem można oczywiście sięgnąć po sposoby naturalne, które z całą pewnością niejednokrotnie wykorzystywały nasze babcie. Olejki kwiatowe, suszone zioła i płatki kwiatów, skórki cytrusów, kawa czy inne produkty spożywcze są w stanie nieco zniwelować niemiłą woń, jednak na dłuższa metę niestety mogą okazać się nieskuteczne lub mało wydajne.

W takim przypadku warto zapoznać się również z tym, co oferują nam nowoczesne technologie. W wielu sklepach znaleźć można specjalne dezodoranty do neutralizowania brzydkich zapachów w domu, a także specjalne wkłady elektryczne. Niestety, mimo że całkiem dobrze radzą sobie one z przykrymi aromatami, to często mogą negatywnie wpływać na samopoczucie, a nawet zdrowie osób, które mają z nimi dłuższą styczność. Zawarta w nich chemia szybko może doprowadzić do zawrotów głowy czy nudności, a nawet do podrażnień górnych dróg oddechowych.

Chemiczne odświeżacze nie należą do najlepszych rozwiązań. Co zatem zrobić, aby zapach w domu był piękny i świeży, a jednocześnie nie przytłaczał? Warto postawić na:

  • pachnące rośliny doniczkowe (kwiaty, krzewy),
  • tzw. potpourri (mieszanka płatków kwiatów, ziół, przypraw i kilku kropel olejku; wkłada się ją do płóciennych woreczków lub układa w misce, przezroczystym wazonie lub koszyczku),
  • świeczki zapachowe,
  • kadzidełka,
  • kominki,
  • pachnące mydełka czy saszetki w łazience oraz w szafach.

Zaproponowane sposoby na piękny aromat w domu są skuteczne, jednakże często zapewniają wyłącznie krótkotrwały efekt. Co zatem zrobić, aby cieszyć się nim przez długi czas, a jednocześnie sobie nie szkodzić?

W naszej ofercie znalazły się produkty, dzięki zastosowaniu których będziecie mogli wprowadzić naprawdę zachwycające zapachy do wnętrz swojego mieszkania, nie wpływając jednocześnie negatywnie na swoje zdrowie czy samopoczucie. W sklepie internetowym Home Aroma dostępne są m. in.:

Aromaty do wnętrz – sposób na udany dzień

Wyciszająca lawenda, dodające energii cytrusy czy pobudzające do erotycznych uniesień drzewo sandałowe – odpowiednio dobrany aromat jest w stanie zdziałać cuda. Pięknie pachnące świeczki, dyfuzory czy olejki eteryczne to znacznie więcej, niż sposób na poradzenie sobie z nieprzyjemną wonią – to krok do wykreowania idealnej dla siebie przestrzeni, w której każdego dnia aż będzie chciało się spędzać czas!